Najczęściej zadawane pytania

Pytania związane z technologią produkcji prototypowych form wtryskowych

Przede wszystkim są one wykonane z innego materiału. Do tworzenia form wykorzystujemy specjalistyczny stop aluminium, który na rynkach zachodnich stanowi standard, a w Polsce jest trudno dostępny i niepopularny. Nasze formy są znacznie szybsze i tańsze w produkcji, aczkolwiek posiadają pewne ograniczenia geometryczne - nie jesteśmy w stanie wykonać na formie np. wysokich słupków o małej średnicy, ponieważ mogą zostać zgięte lub ścięte podczas procesu wtrysku. Poza samym materiałem wykorzystywanym do wykonania formy, nasza praca nie różni się niczym od tradycyjnej narzędziowni.

Wszystko zależy od Twoich wymagań. Warto jednak zacząć od podkreślenia, że elementy plastikowe z form wtryskowych są nieporównywalnie wyższej jakości oraz dokładności niż elementy z druku 3D. Zdarza się, że druk 3D/frezowanie CNC z tworzywa sztucznego jest w stanie zadowolić wymagania ilościowe i jakościowe klientów. Dzieje się tak w przypadku krótkich serii elementów lub na bardzo wczesnej fazie produkcyjnej/prototypowej. Elementy wykonane z wykorzystaniem form wtryskowych są natomiast zdecydowanie bardziej opłacalne w „większych” seriach (średnio od 50-100 sztuk). Są również nieporównywalnie wytrzymalsze i posiadają znacznie mniej ograniczeń. W 3DForce wykorzystujemy druk 3D jako etap poprzedzający zatwierdzenie detalu.

Zacznij od przesłania modelu, rysunku technicznego, zdjęć bądź szkiców z wymiarami na nasz adres email sales@fastpart.pl. W wiadomości opisz (jeżeli to możliwe) docelowe zastosowanie elementu, szacowaną wielkość zamówienia, pożądaną jakość powierzchni oraz materiał produkcyjny (jeżeli nie wiesz jaki wybrać, możesz liczyć na naszą pomoc!).

Bardzo wiele zależy od geometrii wypraski. Formy wtryskowe są standardowo wykonywane w dokładności +/- 0.1mm. Dla wyprasek (elementów plastikowych) bezpieczne jest założenie dokładność na poziomie +/- 0.3 mm (co wynika ze skórczu wybranego tworzywa). Na życzenie klienta istnieje możliwość realizacji detali ze zwiększoną dokładnością do +/- 0.1mm, należy jednak jasno sprecyzować taki wymóg już na etapie wyceny. O dokładności wymiarów decyduje geometria elementu, poprawność projektu (zgodność technologiczna pod kątem wtrysku ciśnieniowego) oraz jego wymiary.

Nie sprzedajemy gotowych form wtryskowych z oprzyrządownaiem. Sprzedajemy jedynie gotowe serie zamawianych produktów. Wkładki formujące wykorzystywane przy ich produkcji są własnością klientów i na życzenie mogą zostać do nich wysłane, co wiąże się z utratą gwarancji.

Formy trafiają do naszego magazynu, są impregnowane i czekają na Twoje kolejne zamówienie.

Inne pytania

Formy wtryskowe (wkładki formujące do skrzynek formierskich) należą do klientów. Warto wspomnieć, że bardzo dbamy ich dyskrecję. Wykonane formy wtryskowe służą tylko i wyłącznie do produkcji elementów zamówionych przez podmiot składający na nie zamówienie. Nie oferujemy możliwości dokonania zakupu wyprasek wykonanych na formach wtryskowych innych klientów.

Tak. Istnieje możliwość wyboru koloru. Przy wyborze koloru prosimy o korzystanie ze strony http://www.ralcolor.com/.

Ostatnie realizacje