Formy wtryskowe 3DForce

Dożywotnia gwarancja. Produkcja od 1 szt.

Gotowe elementy nawet w 14 dni roboczych.

Zamów u nas elementy plastikowe i nie martw się o resztę. Zadbamy o przechowanie Twojej formy wtryskowej, jakość produkowanych elementów, pakowanie itp.

Co jeśli forma zużyje się lub wystąpi pogorszenie jakości? Wykonamy ją od nowa - bez żadnych dopłat. Płacisz raz za formę, zamawiasz plastikowe elementy kiedy chcesz i ile chcesz. Tak po prostu!

Nasza technologia wytwarzania form wtryskowych jest wyjątkowo szybka i przystępna cenowo. Oferujemy szeroki wybór materiałów produkcyjnych, w tym polipropylen (PP), polietylen (PE), ABS, poliwęglan (PC), poliamid (PA), elastomery oraz wiele innych. Wykonane elementy cechują się wysoką wytrzymałością i bardzo dobrą jakością powierzchni. Sprawdź podstawową listę materiałów wraz z opisami.

3DForce - naszym celem jest szybkie dostarczenie plastikowych elementów. Produkujemy formy już od 10000zł netto!

 
 
Brak limitu produkcji. Jeżeli forma zużyje się, wykonamy nową. Bez żadnych dopłat.

Gwarantujemy bardzo wysoką jakość oraz dokładność wymiarów - nawet do 0.1 mm. W standardzie do wyboru wiele opcji wykończenia powierzchni - wysoki połysk, różne rodzaje matu.

Sprawdź wybrane realizacje →

Formy wtryskowe
oferta

01
Wycena

Skorzystaj z systemu błyskawicznej wyceny 3DForce, który pozwoli Ci na szybkie określenie kosztów produkcji. Wystarczy przesłać projekt 3D w popularnym formacie .stl lub .obj.

Upewnij się, że Twój projekt jest odpowiednio przygotowany. Skorzystaj z naszego poradnika projektowania form wtryskowych. Możesz również zlecić wykonanie projektu naszym doświadczonym projektantom.

02
Projektowanie

Projekt możesz wykonać we własnym zakresie lub zlecić go firmie zewnętrznej. Wtedy, w większości przypadków, wymagane jest wprowadzenie późniejszych zmian pod kątem naszych technologii produkcyjnych. Nasz projektant pomoże w ich wdrożeniu.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na czasie i uniknąć nieporozumień, skorzystaj z naszej usługi projektowania CAD.


03
Prototypowanie

Jeżeli sobie tego życzysz, przed wykonaniem formy wtryskowej, wykonamy prototyp Twojego produktu. Wykorzystamy do tego najwyższej jakości przemysłowe drukarki 3D.

04
Produkcja formy wtryskowej

W zależności od wybranej technologii, na podstawie cyfrowego modelu:

  • generowane są ścieżki dla frezarki, dzięki czemu wie ona jak poruszać narzędziem w osiach X,Y oraz Z aby błyskawicznie wykonać matrycę oraz stempel,
  • model dzielony jest na części tak, aby drukarka 3D mogła wydrukować go warstwa po warstwie

Następnym krokiem jest nadanie formie odpowiedniej powierzchni (połysk, mat itp.). W tym procesie wykorzystywane są odpowiednie narzędzia oraz pasty polerskie. Na tym etapie docinane są również wypychacze, które umożliwią usunięcie elementu z formy.


05
Produkcja części

Wybrany materiał do produkcji elementów podawany jest do cylindra wtryskarki, a następnie topiony dzięki wysokiej temperaturze i odpowiedniemu ciśnieniu. Tak powstała masa jest błyskawicznie wtryskiwana do formy całkowicie ją wypełniając. Część zostaje uformowana, a następnie usunięta dzięki wypychaczom. Ostatnim etapem jest pakowanie gotowych elementów.

06
Uwagi technologiczne

W technologii formowania wtryskowego wykorzystujemy formy zimno- oraz gorąco- kanałowe. Umożliwiamy również realizację prostych podcięć (po uprzedniej konsultacji). Na wypraskach mogą wystąpić ślady charakterystyczne dla elementów wykonanych za pomocą formowania wtryskowego. Jeżeli nie wiesz z czym się to wiąże, skontaktuj się z nami.

Największe zalety
współpracy z 3DForce:

Bardzo szybka wycena, generowana zazwyczaj w kilka godzin,

Krótkie terminy realizacji - gotowe elementy nawet w 14 dni!

Bardzo wysoka jakość powierzchni

Zachowanie wymiarów w stosunku do projektu na poziomie 0.1mm lub wyższe

Produkcja odbywa się na wtryskarkach, więc:

Nie występują ograniczenia odnośnie materiałów

Wytrzymałość elementów jest równa tym ze stalowych form wtryskowych

Wykonane elementy nie potrzebują żadnej dodatkowej obróbki – są gotowe do bezpośredniego zastosowania

Ostatnie realizacje