Dla wielu osób plastik kojarzy się z lekkimi elementami, zabawkami, wiaderkami, opakowaniami itp. Warto jednak zapoznać się z tworzywami specjalistycznymi.
W związku z preferencjami konsumentów, nowymi regulacjami rządowymi promującymi energooszczędne technologie, rynek specjalistycznych tworzyw rośnie bardzo szybko i niewątpliwie nie zwolni tempa.
Jak zastępujemy obudowy aluminiowe frezowane CNC tworzywami termoplastycznymi
Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w przetwórstwie tworzyw typu PPS, PA46. Setki godzin pracy z tymi tworzywami pozwoliło nam na opracowanie optymalnych technologii przetwórstwa. Znamy słabe i mocne strony tych tworzyw, dzięki czemu pomagamy naszym klientom na zastępowanie obudów metalowych tymi z tworzyw sztucznych.
Dlaczego klienci decydują się na zastąpienie obudów metalowych plastikowymi?
Stosunkowo wysoki koszt formy wtryskowej zostanie bardzo szybko pokryty oszczędnościami na produkowanych elementach.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku tworzyw sztucznych mamy do wyboru specjalistyczne tworzywa dedykowane dla bardzo wymagających, wąskich aplikacji np.
Warto również wspomnieć, że wyroby z tworzyw sztucznych są dużo lżejsze niż metalowe.
Pamiętaj, że nie ma szybszego procesu wytwarzania niż wtrysk. Cykl produkcyjny oscyluje tu średnio w granicach 20-40 sekund. Właśnie tyle potrzeba, ale otrzymać gotowy wyrób.
Specjalistyczne tworzywa sztuczne cechują się wysoką odpornością na większość substancji chemicznych. Można dobrać tworzywo odporne na konkretną substancję.
W przeciwieństwie np. do stopów aluminium, tworzywa sztuczne nie wymagają ponoszenia dodatkowych powłok antykorozyjnych.
Przykładowo PPS wytrzymuje bez problemu temperaturę pracy 240 stopni, PA46 300 stopni, natomiast PPA2 nawet do 350 stopni Celsjusza!
Odpowiedni design wyrobu i formy wtryskowej zapewnia zerowy odpad produkcyjny. Produkcja jest cicha i czysta.
Wtryskiwane tworzywa sztuczne są wykorzystywane jako alternatywa dla szeregu stopów i metali w wielu sektorach, w tym:
Najpopularniejsze aplikacje to: